
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 180 pF |
| Voltage Rating (DC) | 670 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 19 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 510 V |
| Depth | 6.8 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 670 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 1.355 kV |
| Varistor Voltage | 820 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 510 V |
| Max Surge Current | 4.5 kA |
| Energy | 110 J |
| Clamping Current | 50 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 110 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 4.5 kA |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93566
Ext.Price$0.93566
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93566 | $0.93566 |
| 10 | $0.72338 | $7.23380 |
| 25 | $0.61791 | $15.44775 |
| 50 | $0.55436 | $27.71800 |
| 100 | $0.49456 | $49.45600 |
| 300 | $0.42883 | $128.64900 |
| 500 | $0.37184 | $185.92000 |
| 1000 | $0.32242 | $322.42000 |
